SEO kelimesinde Türkiyede lider degişti.

07.02.2011 tarihi itibariyle  Türkiyede Google arama motorundaki Seo sıralamasını

Bugün seo kelimesinde  1.siıraya profosyonelseo sitesinin oturdugunu gördük seotekeknikleri  sitesi 2.sıraya gelmişti . Aslına bakılaırsa sıralamanın degişmesi google doğasında var öncelikle ilk sıraya oturan siteye tebriklerimizi sunuyoruz.

Bu durumun değerlendimesini ve analizini yapma gereği hissetik.  Şu bir gerçekki e seoteknikleri uzun zamandır siteyi güncelemiyordu sanırım bir doygunluk var veya umursamaz durum söz konusu. Biliyoruz ki binlerce kişi bu sitelere her gün bıkmadan yeni bir şeyler ögrenmek için giriyor lakin duvara toslamış gibi en son 3 ay evvel yazılmış yazılar diger tarafdan öyle veye böyle diger site sürekli güncel içerik giriyor.

Yalnız anti bir durum söz konusu profosyonel arkadaşların backlinkleri incelendiğinde seo kelimesinde nasıl ilk sayfaya geldiği gayet iyi anlaşılıyor malesef arkadaşlar hacklink’e resmen abanmışlar pr7-pr8 havalarda uçuşuyor, bu durumda  söylenmesi gereken bir laf var zafere giden her yol mübah mı ?

Ve ne kadar kalıcı şu an için kalıcı oldukları aşikar ama çeşke buna tamah etmeselerdi çok daha iyi olurlardı.Sonuçta bir örnek teşkil ediyorlar ve bu örnek hiç bir şekild ehoş değil  öyle veye aböyle resmen yaptıkları hırsızlıkla eşdeger…

Biz biz ankaraseo.com.tr olarak bu tip seo çalışmalarını hiç bir zaman onaylamıyor ve bu tipseo firmalarından uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.Çok kısa süreçlerde başarılar sağlayan bu yöntemlerle sadece günü kurtaracgınızı ama sağlam bir yapı oluşturamayacagınız belirtmek istiyoruz.Mesele bir siteyi öyle veya böyle getirmenin dışında bir takım kişi veya kurumların sitesinin izinsiz bir şekilde hacklanmesidir.Belki bu yüzden hack yapılan siteler sıralamalrada çok gerilere düşecek ve bunun vicdan azabı hack yapan kişiye düşecektir.

Ne diyelim zaman haklıyı haksızı ortaya çıkaracktır.

Reklamlar

, , , ,

  1. Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: