SEO programları senukex 2.4.23, scrapebox kullanımı faydaları ve zararları

Bu Kısmı Lütfen Dikkatli Okuyun.

Bu Makaleyi yazarken bir şeyide test edeceğiz hep beraber. Makaleyi yazdıktan sonra Taglara şunları yazacağım: Seo araçları Senuke, Ücretsiz senuke, Uygun fiyata senuke, Bedava Senuke 2.4.23, ücretsiz senukex, bedava scrapebox  v.s. 

Daha yazımı yazarken bu tagları kullanacağımı söylüyorum, beraberce test etmek istediğimiz şey, bu tür konuların sadece hit kazanmak, ve ziyaretçi sağlamak için açılmış oldukları. Yazılan makaleleri okuduğunuzda hiçbir faydasını görmeyeceksiniz. Bedava dedikleri şeyde ya virüs, yada taş devrindeki sürümü ve işinizi görmeyecektir.

Sorum şu Hit kazanma yolunda herşey mübahmı?

Türk SEO lar kullanıcılarını kandırarakmı değer oluşturmak istiyorlar?

Alexa sıralamasında Türkiyede ilk yüzde yabancı sitelerin daha fazla olmasının en büyük nedeni bu olmasın?

GELELİM KONUMUZA

SEO üzerine yaptığım bütün araştırmalarda insanların korkunç bir şekilde program arayışı içinde olduğunu gördüm. Bu öyle bir hale gelmişki yeni bir istihdam ve para kazanma alanları oluşmuş. Ortalık SEO programlarını satan ve bundan inanılmaz para kazanan insanlarla dolu. Madem böyle( spam) programlarına baş vuruyorsunuz, o zaman SEO olarak siz ne işe yararsınız? Madem bu işleri  programlarla yapabiliyoruz o zaman SEO lar çekilsin kenara, websitesi sahipleride  bu programları alsınlar ve kullansınlar.  Şimdi bu yazıyı okuyan bazı arkadaşların, bu programların kullanımının çok zor olduğundan dem vurduklarını duyar gibiyim. Kuş-llanımı en zor olarak ifade edilen Senuke ve Scrapebox hakkında internette binlerce video bulabilirsiniz. Ve kullanımıda iddia edildiği gibi zor değil.

Beni dahada şaşırtan şey, Türkiye bir şey üretemediğimiz gibi, kendini SEO diye adlandıran insanların bu programların kullanımını para karşılığında   (2 dolar, 5 dolar) başkalarına öğretmeleri. Ne kadar aşağılayıcı bir durum. Birileri üretsin, satsın, para kazansın, bize arta kalanı götürmeye bakalım.

Eğer işe yeni başlamışsanız bu programları kesinlikle kullanmanızı tavsiye etmiyorum dostlar. Ki başta senukex ve scrapebox olmak üzere nerdeyse bütün SEO programları hakkında Türkiyede bulacağınız konular sadece hit yapmak, kullanıcı çekmek için açılmış konular olacağını göreceksiniz.  Yine aynı amaç doğrultusunda bu programları ucuz bir fiyata size sağlayacağını iddia edenler veya bedava sürümünü vaad edenlere kesinlikle kanmayın. Bir kere web sitenizin geleceğini bu tür programlara bağladınızmı ardı arkası kesilmez ve BAĞIMLI, ÜRETEMEYEN, YARATICI OLMAYAN, SPAMCI  bir websitesi haline dönüşürsünüz.

Program hakkında okuduğum birçok makalede kullansanız bile az sayıda spam yapın önerilerini ibretle okuyorum.  Eğer birisi bu yola girmişse, geçici bir zafer kazandığı  ve sonunun Google Sandboxa düştüğü macerasına başlamış demektir. Eğer programları kullanmada acemiyse bu son kaçınılmazdır.

Ama bütün bu yazdıklarıma rağmen hayır ben bu programları kullanmak istiyorum diyorsanız  size  scrapebox  yerine Senukex yi öneririm.

Çünkü, googlede scrapebox hakkında ingilizce arama yaptığınızda bur programın bir spam programı olduğunu göreceksiniz. Backlink aldıkça sizi daha fazla kullanmaya iten hit üzerine hit kazanmaya teşvik eden bir program. Kısa zamanda inanılmaz hitler yaparsınız bunu program sayesinde, alexanın altını üstüne çevirebilirsiniz. Ama sonuç olarak, çöplüklere dönüşmüş yerlere kendi sitenizin linkini koyan , yani kendi ayağına sıkan bir SEO olur çıkarsınız.

Çöplüğe dönüşen sitelerin listeleri günlük olarak webmaster forum sitelerinde yayınlanır ama şu başlıklar halinde yayınlarlar ” scrapebox için binlerce temiz WB siteler”, ”Binlerce oto onay WB siteleri tertemiz”, ” sitenizin hitini eldeğmemiş tertemiz binlerce WB sitesinde otomatik mesaj yazarak arttırın” v.s ama unutmayınki bu sayede söz konusu siteler 2-3 ay sonra çöpe dönecekir. Bugün çöplük olanlarda 3-5 ay önce tertemizdi.

Yukarıda dediğim gibi scrapebox bir spam programıdır ve kesinlikle kullanmanızı tavsiye etmem.

Gelelim senukex’e:

Bu programın beğendiğim tarafı, zahmetsiz bir şekilde birçok siteden otomatik hesap almanızı sağlaması. Bu amaçla ben kullanıyorum şahsen. Ama içinizdeki aç gözlülük duygusunu ve bir an önce dünyanın en güzel sitesi olma duygusunu kontrol altına almalısınız.

Otomatik hesaplarınızı aldıktan sonra, aynı hesaplarda hemen yüzlerce otomatik makaleler göndererek binlerce backlink alma dürtüsünü kontrol etmek gerçekten çok zordur. Şayet bu dürtüyü kontrol edebiliyorsanız senukeyi sınırlı olarak , sadece zaman kazanmak için kullanmanızı tavsiye ederim.

Bunu dışında senukex ide spam yapmak için kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Unutmayın ki kimse zirveye gökten düşmedi, emek harcamadığınız sürece bu tür programlar size sadece geçici zaferler ve mutluluklar kazandıracaktır.

Gelecek DÜŞÜNEN, ÜRETEN, GÜNCEL OLAN, GÜVEN VEREN, YARATICI sitelerindir. Şüphesi olan google algoritmasının nasıl çalıştığını birazcık araştırsın.

Yazan:  Ersin Tezcan

Yazının bütün hakları www.dudu.com a aittir. Kaynak göstermeden paylaşılamaz.

 

<html>
  <head>
    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8">
  </head>
  <body>Verification: 75b51107cf65e6ab</body>
</html>
Reklamlar

, , , , , , ,

 1. #1 by Tezcan on Mart 10, 2012 - 12:40 pm

  Güzel paylaşım. Tamamen doğru bir yaklaşım

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: